Rodzinny Festyn Szkolny pn. "Piknik Olimpijski" - 30.09.2017 r.
logo stowarzyszenia
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "Za jeden uśmiech"
Rodzinny Festyn Szkolny pn. "Piknik Olimpijski" - 30.09.2017 r. PDF Drukuj Email

 

 „Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce"
                                                                                                                                  Wincenty Faber


W dniu 30 września 2017 roku odbył się Rodzinny Festyn Szkolny pn. „Piknik Olimpijski" przygotowany przez Dyrekcję i pracowników Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie, przy współudziale Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Za jeden uśmiech" w Szczecinie. Festyn jest kontynuacją corocznych rodzinnych imprez szkolnych na pożegnanie lata, ale przede wszystkim był uzupełnieniem do uroczystości zorganizowanej w związku z nadaniem szkole SP 16 imienia Szczecińskich Olimpijczyków oraz był okazją do wspólnej zabawy i do rodzinnego, aktywnego spędzenia czasu wolnego. Miejscem festynu był kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie, ul. Chobolańska 20.

Dla wszystkich, którzy odwiedzili dzisiejszą imprezę przygotowano wiele niespodzianek i atrakcji m.in. występy taneczne; rundę barwnego biegu olimpijskiego uczniów wszystkich klas z udziałem części obecnych na uroczystości szczecińskich olimpijczyków i paraolimpijczyków oraz działaczy sportowych; duże zamki dmuchane dla dzieci szkolnych; malowanie twarzy; skaczące kule "Bumper ball", bardzo atrakcyjne stoiska przygotowane przez rodziców poszczególnych klas, dmuchany zamek-skakalnię dla maluchów;  zabawę ze smokiem "Radusiem" z nagrodami (pluszaki i słodycze) z możliwością robienia wspólnych zdjęć oraz dużo uśmiechu i muzyki. Festyn swoją obecnością uświetnili goście specjalni, a wśród nich przede wszystkim szczecińscy olimpijczycy i paraolimpijczycy, a także m.in. radni Miasta Szczecin, przedstawiciele ruchu olimpijskiego, przedstawiciele Urzędu Miasta Szczecin i Kuratorium Oświaty oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

Podczas festynu mieliśmy ładną pogodę, było dość ciepło, a przez lekko zachmurzone niebo często przebijało się słońce. Festyn odwiedziło około 1000 osób (część rotacyjnie), głównie rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnuczętami. Wszystko to przygotowała grupa wspaniałych ludzi, którzy mają w sercu życzliwość dla drugiego człowieka, a szczególnie dla dzieci i młodzieży i właśnie dzięki nim mógł odbyć się Rodzinny Festyn Szkolny pn. "Piknik Olimpijski".

 

Miłego oglądania zdjęć ! (zakładka Galeria - archiwum).

DO ZOBACZENIA


                                                                                                                                      Pozdrawiam
                                                                                                                                    Rafał Stańczuk